Hermetik Kapı Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Otomatik kapı sistemleri günlük hayatımızı oldukça kolaylaştıran ve bizlere günlük akış içerisinde birçok konuda fayda sağlayan sistemlerdir. Ofisler, alışveriş merkezleri, oteller, plazalar, benzin istasyonları gibi birçok yerde kullanımı tercih edilen otomatik kapı sistemleri her farklı amaca hizmet eden giriş çıkışlar için biz kullanıcılarına farklı bir seçenekle çözüm sunar. Teleskopik, kayar kapı, 90 derece mekanizmalı, döner kapı ve hermetik kapı sistemleri gibi seçenekleri vardır. Otomatik kapı sistemleri ailesinde yer alan hermetik kapı sistemleri, sızdırmazlık gereken alanlar için oldukça verimlidir. Kayar kapı sistemleri içerisinde yer alan hermetik kapılar, sensörlü çalışma sistemine sahiptir.


<p><span style="font-weight: 700;"><span style="font-size: 18px;">Hermetik Kapı Nedir?</span></span></p><p>Hermetik kelimesi ‘’sızdırmaz’’ anlamına gelmektedir. Bu sızdırmazlık hava sızdırmazlığı, ses sızdırmazlığı gibi bazı ortamlarda gerekli olan yalıtımı içerir ve hermetik kapı sistemleri bu sızdırmazlığın gerekli olduğu yerlerde oldukça verimli ve etkilidir.&nbsp; Sızdırmazlık ihtiyacı olan alanlar; hastaneler, ameliyathaneler, laboratuvarlar, ses stüdyoları gibi alanlardır. Bu alanlarda sıkça kullanılan hermetik kapılar,&nbsp; özel yapısı sayesinde alanın ihtiyacını karşılamaktadır.</p><p>Hermetik kapı sistemleri hastanelerde, ses stüdyolarında, laboratuvarlarda, operasyonel çalışma alanlarında, gıda üretim tesislerinde kullanımı özellikle tercih edilen otomatik kapı sistemleri içinde yer alır. Hijyenin sağlanması gereken, ısının ya da sesin korunması gereken, hava basıncının kontrol edilmesi gereken yerlerde hermetik kapı sistemleri kullanışlıdır. Ayrıca hermetik kapı sistemleri, özel yapıları sayesinde izolasyonun da sağlanmasına yardımcı olur.</p><p>Hermetik kapılar, farklı açılma seçeneklerine sahip olan otomatik kapı sistemleri içinde yer alır. İki yöne, tek yöne, tek sabit hareketli, tek sabit tek hareketli gibi farklı opsiyonlarda üretilebilmektedir.&nbsp; Mekanın fiziksel özellikleri doğrultusunda kapının özellikleri de belirlenebilmektedir. Hermetik kapılar, antibakteriyel ve toz tutmayan malzemeden üretilebilmektedir. Bu da sterilizasyonun gerekli olduğu alanlar için oldukça kullanışlıdır. Hastane, ameliyathane, laboratuvar gibi yerlerde yüksek derecede sterilazyonu sağlar. Hava ve mikrop sterilazyonu için hermetik kapı sistemleri, en uygun olan otomatik kapı sistemleridir. Açılma hızı ve açılma açısı da ayarlanabilir olan hermetik kapılar, kullanılacağı alanın ihtiyaçları doğrultusunda talebe ve montajı yapılacak olan duvara göre imal edilebilmektedir. Ek olarak acil durumlarda ya da elektrik kesintisi olan durumlarda manuel olarak açılma özelliğine de sahiptir. Hermetik kapı sistemleri tam hermetik kapı ya da yarım hermetik kapı olarak iki seçenekle biz kullanıcılarına en uygun giriş çıkışı sağlamada yardımcı olur. Kullanıldığı alan için hangi kapı sistemleri seçeneği uygunsa onu tercih edebilirsiniz. Kullanıldığı alanın sızdırmazlığını sağlamak için oldukça etkili çalışır.</p>

Hermetik Kapı Nedir?

Hermetik kelimesi ‘’sızdırmaz’’ anlamına gelmektedir. Bu sızdırmazlık hava sızdırmazlığı, ses sızdırmazlığı gibi bazı ortamlarda gerekli olan yalıtımı içerir ve hermetik kapı sistemleri bu sızdırmazlığın gerekli olduğu yerlerde oldukça verimli ve etkilidir.  Sızdırmazlık ihtiyacı olan alanlar; hastaneler, ameliyathaneler, laboratuvarlar, ses stüdyoları gibi alanlardır. Bu alanlarda sıkça kullanılan hermetik kapılar,  özel yapısı sayesinde alanın ihtiyacını karşılamaktadır.

Hermetik kapı sistemleri hastanelerde, ses stüdyolarında, laboratuvarlarda, operasyonel çalışma alanlarında, gıda üretim tesislerinde kullanımı özellikle tercih edilen otomatik kapı sistemleri içinde yer alır. Hijyenin sağlanması gereken, ısının ya da sesin korunması gereken, hava basıncının kontrol edilmesi gereken yerlerde hermetik kapı sistemleri kullanışlıdır. Ayrıca hermetik kapı sistemleri, özel yapıları sayesinde izolasyonun da sağlanmasına yardımcı olur.

Hermetik kapılar, farklı açılma seçeneklerine sahip olan otomatik kapı sistemleri içinde yer alır. İki yöne, tek yöne, tek sabit hareketli, tek sabit tek hareketli gibi farklı opsiyonlarda üretilebilmektedir.  Mekanın fiziksel özellikleri doğrultusunda kapının özellikleri de belirlenebilmektedir. Hermetik kapılar, antibakteriyel ve toz tutmayan malzemeden üretilebilmektedir. Bu da sterilizasyonun gerekli olduğu alanlar için oldukça kullanışlıdır. Hastane, ameliyathane, laboratuvar gibi yerlerde yüksek derecede sterilazyonu sağlar. Hava ve mikrop sterilazyonu için hermetik kapı sistemleri, en uygun olan otomatik kapı sistemleridir. Açılma hızı ve açılma açısı da ayarlanabilir olan hermetik kapılar, kullanılacağı alanın ihtiyaçları doğrultusunda talebe ve montajı yapılacak olan duvara göre imal edilebilmektedir. Ek olarak acil durumlarda ya da elektrik kesintisi olan durumlarda manuel olarak açılma özelliğine de sahiptir. Hermetik kapı sistemleri tam hermetik kapı ya da yarım hermetik kapı olarak iki seçenekle biz kullanıcılarına en uygun giriş çıkışı sağlamada yardımcı olur. Kullanıldığı alan için hangi kapı sistemleri seçeneği uygunsa onu tercih edebilirsiniz. Kullanıldığı alanın sızdırmazlığını sağlamak için oldukça etkili çalışır.

Hermetik Kapı Sistemleri Kullanımı Ne Sağlar?

Hermetik kapı sistemleri alüminyum profiller ile hazırlanıyor olup antibakteriyel malzemelerden üretilmektedir. Duvar ve zemin üzerine tam oturtularak sızdırmazlık sağlanır. Toz ve bakterileri önleyen, kullanılan ortama girişini engelleyen bir yapıdadır. Yani hijyen sağlamak istediğiniz ortamlarda özellikle hermetik kapı sistemlerinin tercih edilmesi kullanışlı olacaktır.

Hermetik kapılar, ses izolasyonu gerektiren alanlarda da sesin dışarıya çıkmasını ve dışarıdaki seslerin de içeriye girmesini engeller. Ses izolasyonunun en çok gerekli olduğu yerlerden biri ses kayıt stüdyolarıdır. Bu alanlarda tercih edilen hermetik kapı sistemleri, sağlıklı ses kayıtlarının yapılmasını desteklemektedir. Bu alanlarda da sensörlü geçiş, kart ile geçiş ya da parmak izi ile geçiş sistemi kullanılabilmektedir.

Hermetik kapı sistemleri gün içerisinde en çok temas edilen yerlerden biri olan kapı kollarına olan teması da ortadan kaldırmaktadır ve geçiş kolaylığı yaratmaktadır. Hermetik kapılar, üzerinde bulunan sensör sayesinde kapıların el değmeden açılmasını sağlar. Bu da steril bir ortamın oluşmasını destekler. Yetkili kartla geçiş, parmak iziyle geçiş, uzaktan kumanda ile geçiş, sensörlü geçiş seçenekleriyle kullanacağınız alan için hangisi uygunsa bu geçiş seçeneğini kullanabilirsiniz. Yetkili geçişi gerektiren durumlar için parmak izi ya da kartla geçişe olanak sağlayan sistemi tercih edebilirsiniz.

Hermetik kapı sistemleri kullanıldığı alanda önemli bir zaman tasarrufu sağlar. Siz henüz kapıya varmadan sizi veya sizin komutunuzu algılayıp açıldığı için geçişinizin pürüzsüz ve zaman kayıpsız yaşanmasına yardımcı olur. Hermetik kapı sistemlerinin açılıp kapanma hızının ayarlanabilmesi sayesinde sizlere zaman kazandırır. Özellikle hastanelerde ya da acil müdahelenin gerekli olduğu alanlarda kullanıldığında biz kullanıcılarına kazandıracağı zaman fazlasıyla önemlidir.

Hermetik kapı fiyatları; montaj yapılacak alana, kapının ölçülerine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

<p><span style="font-weight: 700;"><span style="font-size: 18px;">Hermetik Kapı Sistemleri Kullanımı Ne Sağlar?</span></span></p><p>Hermetik kapı sistemleri alüminyum profiller ile hazırlanıyor olup antibakteriyel malzemelerden üretilmektedir. Duvar ve zemin üzerine tam oturtularak sızdırmazlık sağlanır. Toz ve bakterileri önleyen, kullanılan ortama girişini engelleyen bir yapıdadır. Yani hijyen sağlamak istediğiniz ortamlarda özellikle hermetik kapı sistemlerinin tercih edilmesi kullanışlı olacaktır.</p><p>Hermetik kapılar, ses izolasyonu gerektiren alanlarda da sesin dışarıya çıkmasını ve dışarıdaki seslerin de içeriye girmesini engeller. Ses izolasyonunun en çok gerekli olduğu yerlerden biri ses kayıt stüdyolarıdır. Bu alanlarda tercih edilen hermetik kapı sistemleri, sağlıklı ses kayıtlarının yapılmasını desteklemektedir. Bu alanlarda da sensörlü geçiş, kart ile geçiş ya da parmak izi ile geçiş sistemi kullanılabilmektedir.</p><p>Hermetik kapı sistemleri gün içerisinde en çok temas edilen yerlerden biri olan kapı kollarına olan teması da ortadan kaldırmaktadır ve geçiş kolaylığı yaratmaktadır. Hermetik kapılar, üzerinde bulunan sensör sayesinde kapıların el değmeden açılmasını sağlar. Bu da steril bir ortamın oluşmasını destekler. Yetkili kartla geçiş, parmak iziyle geçiş, uzaktan kumanda ile geçiş, sensörlü geçiş seçenekleriyle kullanacağınız alan için hangisi uygunsa bu geçiş seçeneğini kullanabilirsiniz. Yetkili geçişi gerektiren durumlar için parmak izi ya da kartla geçişe olanak sağlayan sistemi tercih edebilirsiniz.</p><p>Hermetik kapı sistemleri kullanıldığı alanda önemli bir zaman tasarrufu sağlar. Siz henüz kapıya varmadan sizi veya sizin komutunuzu algılayıp açıldığı için geçişinizin pürüzsüz ve zaman kayıpsız yaşanmasına yardımcı olur. Hermetik kapı sistemlerinin açılıp kapanma hızının ayarlanabilmesi sayesinde sizlere zaman kazandırır. Özellikle hastanelerde ya da acil müdahelenin gerekli olduğu alanlarda kullanıldığında biz kullanıcılarına kazandıracağı zaman fazlasıyla önemlidir.</p><p>Hermetik kapı fiyatları; montaj yapılacak alana, kapının ölçülerine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.</p>
İletişim

Firmamız temiz oda sistemleri konusunda partisyon, filtrasyon, otomasyon ve havalandırma çözümlerini anahtar teslimi olarak sunmaktadır. Bir temiz oda inşası için gerekli tüm ekipman ve yardımcı aksesuarlar gerekli kalite ve işlevsellikte imal ve tedarik edilerek hassas montajı yapılmaktadır… Başarılı projelere imza atmış olan firmamız, teknolojik yenilikleri sürekli takip etmekte ve sektöre sunmaktadır. Çözüm ortaklarımızla beraber sizlere en kaliteli şekilde hizmet ve servis vermek ana hedefimizdir.

Copyright © 2021 | KUZEY IŞIKLARI | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım